Yasin Hacıoğlu

HaciogluGoldMining CEO


Doğum Tarihi: 13 Temmuz 1988

Doğum Yeri: Yeri-Belgrad

Eğitim: Cambridge Üniversitesi:Ekonomi /Westminster Üniversitesi:Yüksek Lisans


Biyografisi


Batı Afrika’da bölgesinde altın madenciliği sektörünün öncülerinden Hacioglugoldmining’in icra kurulu başkanlığını yapmaktadır. Birçok haber portalları ve canlı yayınlarda yaptığı isabetli yorumlar ile kendinden söz ettirmektedir.

Hem lise hem de üniversite eğitiminden geçen Yasin Hacıoğlu, lisenin son 2 senesini Robert Collage’de tamamladı. Ardından Cambridge Üniversitesi Ekonomi Bölümüne girmiş ve burada ekonomi alanında lisans eğitimi gördü. Daha sonra Westminster Üniversitesi’nde yüksek lisans yaparak lisans üstü eğitimini de bitirdi. Kariyer hayatını şekillendirmeye başlayan Hacıoğlu, Hrd Antwerp Diamond of Greyder uzmanlığını da aldı.

Yasin Hacıoğlu yurt içi ve yurtdışında birçok değerli ödüle laik görülmüştür.

2014 İthalatın Yıldızı

2014 Diamond of greyder

2015 Entrepreneur Creates Innovation

2017 Africa Miners Union AMU

2019 World Economic Forum Africa

2020 senesinin Mayıs ayında Bellini’nin özel koleksiyonu olan “Blood Rain” isimli tabloyu 340.000 Euro bedel ile Christie’s müzayede evinden alıp koleksiyonuna eklemiştir.

Sanata düşkünlüğü ile bilinen Hacıoğlu Cengizyatağan’dan 2 adet sonsuzluk tablosu da almıştır. Ayrıca ailesi adına Şırnak Uludere’de ilk ve ortaokul yaptırmıştır ve birçok sosyal sorumluluk projesine önderlik etmiştir

2011 yılında üst yönetim kuruluna kabul görmüştür.