Yakup Dinler

Turizm ve Otel İşletmecisi, İş İnsanı


Doğum Tarihi: 11.11.1980

Doğum Yeri: Stockholm - İsveç

Eğitim: Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği


Biyografisi


Doğum tarihi 11 Kasım 1980 olan bir Ürgüplü göçmen ailenin çocuğu, Stockholm’de dünyaya gelmiştir. İlkokuldan liseye kadar İsveç’te eğitim görmüş, ancak lise eğitimini Nevşehir – Özel Damat İbrahim Paşa Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için 1999 yılında Ankara’ya gitmiş ve Bilkent Üniversitesi – Turizm ve Otel İşletmeciliği Lisans Programı’ndan 2003 yılında Şeref Öğrencisi olarak mezun olmuştur.

Mezuniyet sonrası, aile şirketlerinde çalışmaya başlamış ve Dinler Group’ta yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak konaklama işletmeciliği ve ticari balon işletmeciliği faaliyetlerinde bulunmuştur. Aynı zamanda, TÜROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) Genel Sekreterliği ve ÜRTAV (Ürgüp Tanıtma Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir.

Daha önce KAPTİD – Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Kapadokya Üniversitesi – Mustafapaşa MYO’da Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır.

Evli ve üç erkek çocuk babasıdır. İsveççe ve İngilizce dillerini akıcı bir şekilde konuşmaktadır.