Serdar Kurt

İş İnsanı


Doğum Tarihi: 1978

Doğum Yeri: İstanbul

Eğitim: Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü


Biyografisi


Aslen Giresun’lu olan Kurt, 1978 yılında İstanbul’da doğdu.

2 çocuk babası olan Kurt, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü‘nden mezun olduktan sonra aile mesleği olan inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde bir dönem faaliyet gösterdi. Sonraki yıllarda sağlık sektörüne yatırımlar yaparak yurtdışında birçok fuar, kongre ve seminerlere katıldı. Ülkemizde de Sağlık Turizmi ile ilgili birçok çalıştaylara katılarak Sağlık Turizminin gelişmesi için katkıları olmuştur. Sağlık Turizmine yönelik yaptığı yatırımlardan sonra Türkiye’nin İlk Sağlık Turizmi Konseptli Sağlık Merkezi olan Adem & Havva Cerrahi Tıp Merkezi’ni Şişli’de açmıştır. Kurt, Adem & Havva Sağlık Grubu ve SCALA Sağlık ve Turizmi A.Ş.’nin de Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütmektedir. Scala Clinic, Beşiktaş’da 3.000 m2’lik kapalı alanı olan yılda 20.000 saç ekimi hasta kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük saç ekim merkezi olmayı hedeflemektedir.

Adem & Havva Medikal ve Kurt Medikal markası ile Kişisel Koruyucu Ekipmanlarının üretimini ve ihracatını yapmaktadır. Ayrıca Kişisel Koruyucu Ekipmanları üzerine Amerika’da bulunan Nazar PPE Supply şirketinin de kurucu ortağıdır.

Teknoloji üzerine Yıldız Teknik Üniversitesi İkitelli Yıldız Teknopark’da, Kurt Arge, İnovasyon ve Yazılım adında şirketi de faaliyetlerine devam etmektedir.

ASK İçecek, Gıda ve Organizasyon şirketi ise, ithalat ve ihracat alanlarında faaliyet göstermektedir.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ‘nda Karadağ İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, Avustralya İş Konseyi Başkan Yardımcılığı ile birçok iş konseylerinde yürütme kurulu üyesi görevlerinden sonra, DEİK 2021 yılı Seçimli Genel Kurulu’nda Türkiye – Litvanya İş Konseyi Başkanı olarak seçildi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) ‘nde Sağlık Sektör Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Kurt, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımları ile gerçekleşen ASKON 12. Olağan Genel Kurulu sonrası ASKON Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş olup Sağlık Turizmi Sektör Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

2017 yılında Patronlar Platformu etkinlikleri ile İstanbul, Sakarya ve Bursa’da yaklaşık üç bin iş insanının katılımı ile 200’den fazla iş toplantısı gerçekleştiren platform 2019 yılında dernekleşerek Ekonomi Ticaret Derneği ünvanını almıştır. Kurt, Kasım 2022 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul ile seçilmiş olup, Ekonomi Ticaret Derneği (ETD) Genel Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

7. Olağan Ak Parti Avcılar İlçe Kongresinde İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen Kurt, Siyasi ve Hukuki İşler Birimi Başkan Yardımcılığı, AR-GE ve Eğitim Başkanlığı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olup, Mali ve İdari İşlerden sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak halen görevine devam etmektedir.