Melis Doğan

Güzel Sanatlar Sanatçısı


Doğum Tarihi: 1994

Doğum Yeri: İstanbul

Eğitim: Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü


Biyografisi


Melis Doğan, 6 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Eğitim serüveni ise başkent Ankara’da şekillendi. Resim sanatına olan büyük ilgisi ve yeteneği, 2009 ile 2012 yılları arasında özel dersler alarak büyüdü ve gelişti. Sanata olan bu bağlılığı, onu üniversite eğitimi için tekrar İstanbul’a çekti. 2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar bölümüne kabul edilerek akademik kariyerine adım attı.

Üniversite yılları boyunca sanat alanındaki tutkusu sadece resimle sınırlı kalmadı. 2018 yılında ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na adım atarak Şan dersleri aldı ve aynı zamanda kamera önü deneyimleriyle sahne performanslarına yönelik çalışmalar gerçekleştirdi. Bu dönemde hem sesini geliştirdi hem de sahne deneyimleri sayesinde kendini ifade etme yeteneğini daha da pekiştirdi.

Melis Doğan’ın sanatsal yolculuğu, doğduğu İstanbul’dan başlayıp başkent Ankara’da şekillendikten sonra, üniversite eğitimi için tekrar İstanbul’a dönmesiyle daha da renklendi. Resimdeki ustalığı ve sahnedeki yeteneğiyle hem görsel sanatlar hem de performans sanatları alanında kendini kanıtladı.