Dr. Mustafa Tümtürk

Dermatolog


Doğum Tarihi: 31 Ağustos 1984

Doğum Yeri: Kars

Eğitim: İstanbul Bilgi Üniversitesi, Afyonkarahisar Süleyman Demirel Fen Lisesi


Biyografisi


Dr. Mustafa TÜMTÜRK aslen Ankaralı olup 1984 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Ankara‘da tamamladı. 2002 yılında Afyon Süleyman Demirel Fen Lisesi’nden mezuniyetini tamamladıktan sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans öğrenimine başladı.

2009 yılında “Tıp Doktoru” ünvanıyla mezun olduktan sonra, zorunlu hizmetine Siirt Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Çocuk Acil Servisi Hekimi olarak başladı.
2011 yılında Siirt 112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonunda Sorumlu Hekimlik görevini yürüttü.
2011-2014 yılları arasında Siirt Pervari Aile Sağlığı Merkezi’nde Aile hekimi olarak görev yaptıktan sonra, 2014 yılında Aile Hekimliği görevinden ayrılarak, İstanbul’da T.C. Sağlık Bakanlığı Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’ne Başhekim Yardımcısı olarak atandı.

2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA (İşletme Yönetimi) Yüksek Lisans Programı’nı başarıyla bitirdikten sonra, 2021 yılına kadar Avrupa’da Dermatoloji ihtisasını yapmıştır.

2022 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde klinik uzmanlık eğitimini tamamlayarak “Uzman Hekim” ünvanını almış ve halen Dermatoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

“Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği” ve “Türk Dermatoloji Derneği” üyesi olup,
sağlık hizmetleri, hastane yönetimi, sağlık teknolojileri, sağlık bilişimi, dermatoloji ve kozmetoloji alanlarında çok sayıda seminer, kurs, kongre ve sertifikasyon programına katılmıştır.
Evli olup iyi derecede Rusça ve İngilizce bilmektedir.